[adrotate banner="5"]

31. MustonenFest toob saalidesse Eesti juhtivad muusikakollektiivid ja solistid ning mitu väliskooslust. 31. jaanuarist kuni 8. veebruarini toimuv festival pakub ajatut kvaliteetklassikat ning uue muusika pärle.

Traditsioon tuua kokku ainulaadsed solistid ja instrumentaalkooslused ning kõrgel tasemel Eesti koorid jätkub. Festivali avakontserdil esineb kaasaaja väljapaistvamaid briti pianiste Barry Douglas koos Eesti Rahvusmeeskoori ja ERSOga. Kontsert “Ülestõusmine ja elu” paneb kokku klassika kuldvaramusse kuuluva Luigi Cherubini reekviemi ja Krzysztof Penderecki märgilise tähendusega klaverikontserdi “Resurrection”.

Johann Sebastian Bachi sooloviiulimuusika kontserdil astub publiku ette Clara-Jumi Kang. Kõikjal maailmas juhtivate orkestrite ja dirigentidega esinev viiulivirtuoos mängib 1708. aasta Stradivari Ex-Straussi viilulil.

Novosibirski kammerorkestri esituses saab kuulda Beethoveni “Kolmikkontserti”, Tšaikovski, Mendelssohni ja Kantšeli teoseid ning Bardanašvili uudisteose esiettekannet.

Selle aasta MustonenFestile lisab vürtsi mitu väliskooslust. Ludovice Ensemble Portugalist viib kuulajad rännule Pariisist Lissaboni. Sel teel põimitakse prantsuse barokkheliloojate loomingusse eri rahvaste muusika müstilisi noote.

Juudi muusikat, palvet ja meditatsiooni pakub Iisraeli vokaalinstrumentaalduo, kelle loomingut on peale kodumaa muusika mõjutanud vene, keldi, tansaania ja teiste rahvaste kultuurid. Samuti saab kuulata siinmail harva esitatavaid sünagoogilaule kantor Israel Nachmani esituses.

Üheksa päeva kestev MustonenFest toob kuulajateni 12 kontserti üheksas Eesti esinemispaigas.