[adrotate banner="5"]

Eesti Naislaulu Selts tähistab oma 25. aastapäeva sel laupäeval, 19. oktoobril  Pärnu Kontserdimajas kontserdiga, kuhu on oodatud kõik Seltsi liikmed.

Eesti Naislaulu Selts (ENLS)  ühendab nais- ja neidudekoore ning seltsi tegevuse sisuks on naiskoorilaulu traditsioonide hoidmine ja edendamine. Selts asutati 30.oktoobril 1994. aastal, mil võeti vastu põhikiri ning valiti esimene juhatus. Oma eelkäijateks loeb Selts 1921.aastal Tallinnas asutatud Eesti Lauljate Liitu, 1928.aastal loodud Tartu Naislaulu Seltsi ja 1935.aastal loodud Tallinna Naislaulu Seltsi. Hetkel on Seltsis rohkem kui 2000 liiget.

Seltsi eestvõtmisel toimuvad naiskooride laulupäevad, kontserdisarjad, tähtpäevakontserdid ning teabepäevad. ENLS on ellu kutsunud Eesti nais- ja neidudekooride võistulaulmise. Selts annab välja noote ja trükiseid. ENLSi väga oluliseks osaks on luua igale oma liikmele võimalusi osa saada seltsi tegevusest ning teha muusika – ja kultuurikoostööd kõigi huvilistega nii Eestis kui välismaal. Eri koosseisudega on esinetud Põhjamaades, Riias ja Peterburis. 

Seltsi tegemistest saab lähemalt lugeda aadressil www.naislauluselts.ee